filipweber.cz

Albánie off-roadový ráj 2012

Víte, jak se albánsky řekne “lopata”? No přece “lopata”! Tak si jí do auta nezapomeňte vzít s sebou, raději dvě a pořádné.

Druhé, zcela přepracované, vydání jedinečného průvodce po offroadovém ráji Albánii. 35 tras pro auta 4×4 a cestovní enduro motorky přes albánská pohoří, některé pro pohodlné cestování, jiné na naviják.
Podrobné mapky, GPS souřadnice, detailní popisy. Přílohy – albánská kuchyně, rady pro cestování na motorce, historky z Albánia rally a z průzkumů. A spousta fotek.
Albánie – divoká a neznámá země, vysoké hory, hluboké kaňony, zapadlé vesnice, špatné cesty, drsní horalé a krevní msta. Tento průvodce off-road cestování přibližuje Albánii jako přátelskou zemi s výbornými a pohostinnými obyvateli. Cesty v Albánii jsou až na vyjímky kamenné nebo blátivé, postavené ještě za Turků. A to je pravý ráj pro cestování s terénním autem nebo enduro motocyklem.

Albánie se od roku 1999, kdy jsem tam byl poprvé, hodně změnila. Města jsou opravená, jsou postavené nové hlavní silnice, nové mosty, nová dálnice na sever. Téměř všude je signál mobilních telefonů a obchody jsou plné zboží.
Jen ty hory, ty zůstaly stejné, možná jsou více a více opuštěné. Mladí se stěhují do měst, vesnice v horách se vylidňují a horské cesty nikdo neudržuje. Jezdí po nich náklaďáky IFA nelegálních těžařů dřeva a cesty jsou pořád v horším a horším stavu. Běžné jsou hluboké vyjeté koleje, které jsou normálním offroadem neprůjezdné. Cesty jsou často strhány od vody nebo zasypány závaly. Každý rok po zimě je stále více horských cest nesjízdných. Ale pořád zbývá spousta krásných a sjízdných cest, které vedou na ta nejkrásnější místa v horách. Na dech beroucí vyhlídky, k překrásným horským plesům, k majestátným skalním útvarům.

albanie-offroadovy-raj-web

Ukázka Albánie off-road průvodce – PDF.

Vyprodáno.

Připravuji třetí vydání na jaro 2017.