filipweber.cz

Albánie off-road průvodce 2017

Vyprodáno!

60 off-road tras pro terénní automobily a enduro motorky, některé pro pohodlné cestování, jiné na naviják!

Víte jak se albánsky řekne „lopata“? No přece „lopata“! Tak si jí nezapomeňte přibalit s sebou. Budete jí potřebovat!

Nedejte na ošklivé historky, kterými se lidé ve střední Evropě straší. Zapomeňte na zkazky o krevní mstě a o přepadání. Albánci jsou normální lidé, toužící po práci a rodině.
Albánie se mění před očima, řada krásných off-road tras je vyasfaltovaných, staví se nové dálnice a tunely. Zato hory mi přijdou čím dál opuštěnější. Lidé se stěhují do měst a v horských vesnicích jsou jen přes léto. Cesty v horách jsou pořád v horším a horším stavu, řada z nich je po zimě pro závaly neprůjezdných. A to je ten pravý off-roadový ráj. Do auta lopatu, na motorku přibalit kurty na vytahování z bahna, lehký stan a spacák a hurá do hor. Ke krásným jezerům, na opuštěné planiny, na dech beroucí vyhlídky.
Škoda, že většina návštěvníků trefí pouze do Tethu a Valbone. Tato dvě údolí jsou sice překrásná, ale plná turistů a připomínají lunapark. Zamiřte do centrální nebo nejlépe do jižní Albánie. Tam zatím není žádná turistická infrastruktura, hory jsou překrásné a můžete se tam dny a dny toulat po horských cestách. V horách jsou ukryta překrásná jezera, skalní monumenty, daleké vyhlídky. Cesty k nim jsou těžko průjezdné, zničené od náklaďáků IFA ilegálních těžařů dřeva. Průjezdné jen na nazvedaném off-roadu s navijákem nebo lehké enduro motorce. A to jsou ty správné cíle pro dobrodruhy!
Ale i běžný cestovatel na naloženém cestovním enduru nebo SUV si zde přijde na své. Vybral jsem doporučené trasy, kde nečíhá žádná past a snadno je projedete. Rád bych, aby vás tento průvodce provedl těmi nejkrásnějšími místy v Albánii. Místy, která jsem si zamiloval a na která se rád vracím.
Toto třetí vydání je zřejmě posledním. V Albánii se mi už podařilo projet všechny myslitelné off-road trasy. V dalších letech si už jen vezmu tužku a budu v průvodci škrtat, co je vyasfaltováno.
Tak neseďte doma, zvedněte se a vyrazte za dobrodružstvím!
Děkuji všem Čechům a Albáncům, kteří mi pomáhali a podpořili mě!

Knížka má 304 stran formátu B6 – ukázka.

Reakce nadšeného cestovatele a bonusová trasa. A od stejného nadšence ještě jedna.
Poznámky k III. vydání.

Doporučená koncová cena je 399,- Kč vč. DPH.

ISBN 978-80-270-0385-3

albanie-off-road-pruvodce-2017

 

Sponzoři, bez nichž by knížka nevyšla: