filipweber.cz

Albánie země orlů 2010

ALBÁNIE ZEMĚ ORLŮ, 2010, I. vydání
albanie-off-road-1

První vydání úspěšného průvodce pro off-road v Albánii.
Pokud hledáte turistického průvodce, tak knížku zase klidně odložte. Tato knížka si neklade za cíl suchý popis země s výčtem turistických zajímavostí a senzací.
Knížkou bych rád představil Albánii tak, jak jí většina lidí nezná. Jako velmi přátelskou a překrásnou zemi. A Albánce jako přátelské a pohostinné lidi.
Samozřejmě záleží na tom, kterou část země navštívíte. Pokud se zaměříte na velká města a pobřeží, tak odjedete znechuceni. Musíte do hor, do vnitrozemí. K tomu potřebujte terénní auto, enduro motorku, horské kolo nebo třeba jen batoh a pohorky.
I když Albánie se už také velmi mění, tam kde dříve vedly kamenité stezky pro osly, se už staví asfaltové silnice. Tak pospíchejte, než se země zcela poevropští. Ale upřímně – asfaltová silnice je pro místní požehnáním.
V první části knížky vyprávím o svém putování Albánií za posledních deset let, abych ukázal, jak je Albánie pohodová a Albánci přívětiví. V druhé části jsem popsal několik zajímavých tras pro inspiraci. Všechny popsané trasy jsou sjízdné pouze terénním autem 4×4 nebo na enduro motorce.
Ukázka prvního vydání
Albánie země orlů, 2010, I. vydání – komplet PDF, CZ

Albanien Reiseführer für Offroad-Reisen DE

Albania Off-road guide for Adventure Drivers and Riders EN