Živý obraz “Budovatelské úsilí”

Vážení novomanželé, vážení rodiče, vážení hosté!

Je známo, že novomanželé, ještě před vstupem do nové instituce, neuváženě zahájili stavbu nového rodinného sídla. Novomanželé evidentně nebyli vybaveni dostatečnými nástroji a pomůckami a to nejen pracovními, ale také prostředky pro ochranu zdraví. To vedlo k důkladnému zneschopnění ženicha.

Rád bych jménem naší společnosti, která si zakládá na čistém štítu bezpečnosti práce, předal novomanželům hodnotné dary.

Aby však předání pracovních a ochranných pomůcek neprobíhalo trapně a nudně pouhým z ruky do ruky dáním, rozhodla se naše společnost na vlastní náklady zinscenovat velkolepý a výpravný živý obraz s názvem „Budovatelské úsilí“, který se, jak doufám, hluboce zapíše do paměti novomanželů.

Inspirováni velikánem české historie Járou Cimrmanem a jeho mamutí operou „Panama“, jsme se pokusili zajistit 100.000 trakařů, 100.000 lopat a 100.000 krumpáčů, vč.4 náhradních. Nepovedlo se nám však zajistit dostatečný počet statistů a tak jsme museli ustoupit a zvolit formu poněkud skromnější.

Prosím všechny zúčastněné o maximální budovatelské nadšení, které musí z díla vyzařovat. Dílo bude zvěčněno zvlášť pozvaným profesionálním fotografem. Očekáváme, že tato fotografie bude ve výstavní velikosti umístěna nad novomanželské lože v novém rodinném sídle novomanželů. Tuto skutečnost si zajedu osobně zkontrolovat.

Prosím, přistupme k dílu!

Kolega z práce staví dům. Při konstrukci stropu se propadl a pohmoždil si koleno. V sobotu v 9hod ráno přijel mix s betonem na stropy, no a ve 12hod měl svatbu. Stihnul to!

Foto: Pavel Ryčl, www.ehm.cz

Režie, text a úprava fotek: Filip Weber